Luty to miesiąc, który przede wszystkim kojarzy się z walentynkami, świętem zakochanych, miłości, serduszek, wyznań uczuć. To święto to wspaniały pretekst by powiedzieć wszystkim tym, których kochacie, że są dla Was ważni.

Walentynki obchodzimy 14 lutego. Obyczaj przywędrował do Polski z zachodniej Europy i Stanów Zjednoczonych, gdzie jest znany od wieków. U nas zaczęto go celebrować w latach 90tych ubiegłego stulecia. Ma ono swoich zwolenników jak i zagorzałych przeciwników. Są, bowiem tacy moi Kochani, którzy uważają, że walentynki to dzień, w którym króluje tandeta i komercja, że jest to jedynie okazja do zwiększenia zysków przez kwiaciarnie, kina i restauracje.

Natomiast zwolennicy uważają Walentynki za bardzo miłe urozmaicenie nudnawego początku roku i możliwość powiedzenia wszystkim na około o swoich uczuciach. W zimne lutowe dni takie święto przepełnia wszystkich ciepłem i radością. Owszem symbole walentynkowe, czyli czerwone serduszka, pluszowe miśki i poduszki z napisami kocham Cię i właściwie wszystko kojarzące się z miłością jest nieco (jakby to powiedzieć) kiczowate, co nie zmienia faktu, że są urocze zwłaszcza dla dziewczynek.

Walentynkowa Laurka od BobiBobi:

Walentynki w swoim założeniu mają na celu okazywanie uczuć. W tym dniu można wyznać komuś, kogo się kocha, a wstydzi się o tym powiedzieć. Można wtedy wysłać całkiem anonimowo kartkę tzw. walentynkę z wyznaniem uczuć i podpisem tajemniczy wielbiciel, zakochany czy po prostu swoim imieniem lub jak ja wyrazić to walentynkową laurką i grami walentynkowymi, które Wam bardzo polecam.

Ogólnie bardzo miło jest dostawać walentynki. W wielu szkołach organizowany jest tzw. listonosz walentynkowy. Na korytarzu wystawiana jest skrzynka, do której uczniowie mogą wrzucać kartki walentynkowe imienne lub anonimowe. Potem w dniu św. Walentego (14 luty) listy są wyjmowane i rozdawane adresatom. To świetna zabawa. Kochani Walentyną może być nie tylko kartka, ale także kwiatek, czekoladki lub po prostu miłe słowo. Chociaż w tym dniu królują czerwone róże, a wszystko jest ozdobione czerwonymi serduszkami to wcale nie musicie dawać swojej walentynki w takiej formie. Równie dobrze może to być pluszowy misiek, zwykłe słodycze czy serdeczność. Ponadto moi Mili walentynki można dawać nie tylko ukochanej osobie, ale wszystkim, których lubicie i kochacie. Nic złego w daniu walentynkowej kartki bliskiej przyjaciółce, ulubionej nauczycielce czy fajnemu bratu. Walentynki moi Kochani to święto miłości i pozytywnych uczuć. Chociaż w mediach bardzo często przedstawiane jest jako dzień zakochanych, to my potraktujmy go jako dzień kochających ludzi. Przecież miłość nie jedno ma imię.
Moje Skarby kochane jednak należy pamiętać, że miłość, przyjaźń, sympatię należy okazywać, na co dzień a nie tylko od święta. Walentynki niech będą jedynie jednym z wielu dni, kiedy dajecie do zrozumienia bliskim ludziom, ze ich kochacie i o nich pamiętacie. Miłego walentynkowania.