Hejka. Mam nadzieję, że myśląc o zbliżających się wakacjach, które są tuż tuż, nie zapomnieliście o swoich tatusiach, którzy 23 czerwca mają swoje święto. Dzień Ojca może być fantastycznym pretekstem do wspólnego spędzania czasu. Wyciągnijcie swojego tatę do parku, na rower, pograć w piłkę lub cokolwiek innego, co lubią robić. Tatusiowie, to zawsze i mimo wszystko chłopaki. Tyle, że trochę starsi i mający więcej obowiązków. Ale, jak to chłopaki, na pewno lubią samochody. Może by wybrać się razem do kina po pełnym aktywności dniu. Odpoczynek w fotelu i fajny film. Czego chcieć więcej?
Akurat w kinach leci kolejna odsłona filmów z Zygzakiem. Auta 3.
Powody dla których jest to idealny film na Dzień Ojca są dwa.
Po pierwsze…dużo wyścigów. Jaki chłopak , nawet dorosły nie lubi popatrzeć na szybkie auta? Na popisowe akcje i rywalizację. Na super bryki.
Po drugie… ten film uczy. Bardzo wielu mądrych rzeczy. Tego, że pasje dają radość i warto o nią dbać w każdym wieku (nawet w wieku naszych rodziców). Nawet jeśli wszyscy dookoła mówią, że inni są lepsi i nie mamy z nimi szans.
Przy okazji można przeżyć z bohaterami masę przygód. Śmiesznych i pouczających.
A jak to wszystko wygląda z punku widzenia Zygzaka?
Zygzakowi co chwilę ktoś przypomina, że jego czas przeminął. Że są już nowe bryki, wypasione i lepsze od niego. A Zygzak udowadnia, że nie trzeba być młodym i silnym aby mieć sens życia, że w szukaniu swojej drogi i osiąganiu sukcesów bardzo ważna jest mądrość, którą zdobywa się od starszych i samemu się z czasem nabywa. I samo przekazywanie tej wiedzy, czyli uczenie kogoś też jest fajne.
Dlatego warto wysłuchać mądrych rad swoich tatusiów. Oni wiele widzieli i wiele zobaczyli a wszystko, co nam przekazują robią dla naszego dobra. I miło im się robi, gdy to doceniamy i korzystamy z tych rad. Nawet jeśli sami już nie biegają jak szaleni za piłką na boisku, nie skaczą na rolkach to nie znaczy, że nie cieszą się, gdy widzą swoje dzieci w akcji. I te nasze małe sukcesy są, po części ich sukcesami.
To są fantastyczne i bardzo niedrogie prezenty dla rodziców. Wspólne towarzystwo i radości.