Hejka.
Jak spędzacie, albo jak spędziliście ferie? A może dopiero się wybieracie i macie nadzieję na mnóstwo białego szaleństwa. No bo, jakoś to jest, że ferie zimowe są w różnych terminach dla różnych województw.
Dlatego nie każdy z nas będzie mieć te same warunki spędzenia ferii zimowych. Nie zmienia to najważniejszego. Nie trzeba wstawać rano i nie trzeba odrabiać lekcji ani się uczyć na następny dzień do szkoły.
Ale co można robić?
Ja myślę, że każdy z was ma mnóstwo pomysłów na wypełnienie swojego czasu. Niektórzy na dworze, na nartach, sankach, łyżwach. Inny będą woleć zajęcia w ciepłych pomieszczeniach. Najważniejsze aby ten czas był miło spędzony. A to, że każdy z nas lubi co innego to dobrze. Fajnie że ludzie są inni i trzeba to szanować. Samemu też trzeba umieć powiedzieć „nie” gdy ktoś nas namawia na coś, na co ochoty nie mamy. To są trudne rzeczy ale naprawdę warto.
Ostatnio w kinach jest bardzo mądra bajka o tym.
Jej głównym bohaterem jest byk. Fernando w przeciwieństwie do swoich kolegów nie lubi się bić. Kocha kwiaty. Jest przez to wyśmiewany przez innych. Ale wiecie co? On ani przez chwilę nie ugina się pod ich naciskami. Dzielnie stoi na swoim stanowisku.
Warto obejrzeć ten film, właśnie pod tytułem „Fernando”. On naprawdę bawi i uczy. W niektórych momentach wzrusza.
Bo przesłaniem tego filmu, jest to, że powinniśmy słuchać własnego serca. Fernando może nauczyć odwagi tych wszystkich, którzy wciąż słyszą: „nie możesz”, „nie przystoi”. Walka o bycie sobą nie jest łatwa. Nie należy się jednak poddawać. Ale też nie można krzywdzić innych tylko dlatego, że sami są różni od nas.
Film ogląda się super także dlatego, że jest tam bardzo dużo fajnych bohaterów. Każdy znajdzie własnego ulubionego zwierzaka. Znajdziecie tu dużo scenek, przy których można parskać śmiechem, a na ekranie ciągle dzieje się coś, co przykuwa uwagę.