Witajcie moi Przyjaciele!
Jak co roku Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia.
Strasznie lubię to święto, albowiem moi dziadkowie bardzo mnie kochają i strasznie się cieszą, kiedy ich odwiedzam.
Zawsze zastanawiam się, jak to jest. To święto babci i dziadka, a tymczasem to ja zawsze czuję się tak, jakby to było moje święto. Dziadkowie bowiem nie żałują mi moich ulubionych słodyczy i przymykają oko na to, że czasami coś spsocę. Zwłaszcza wtedy, gdy odwiedzam dziadków z moim pieskiem Bobikiem, o którym Wam jeszcze później opowiem.
Dziadek uwielbia się ze mną bawić w różne gry słowne i bardzo podoba mu się mój pomysł stworzenia strony z grami. Dziadek sam, kiedy ma chwilkę czasu, zagląda na moją stronę i gra w niektóre gry. Wiecie, które są jego ulubionymi? Te związane z gotowaniem! Zobaczcie sami: gry gotowanie.
Babcia zawsze mówiła, że dziadek to straszny łakomczuch i pociąga go wszystko związane z jedzeniem i gotowaniem. I miała rację! Ale dziadek lubi także pobawić się ze mną na dworze, lubi zabierać mnie na ryby albo na wycieczki samochodem. Zimą dziadek czasami bierze mnie na stok i jeździmy na sankach.
Babcia za to jest bardziej ostrożna i jak to mówi dziadek, zagłaskałaby mnie. Ciągle tylko martwi się, żebym się nie przeziębił i żeby nic mi się nie stało. Cóż, takie są babcie.
Długo myślałem, co w tym roku dać moim kochanym dziadkom na Dzień Babci i Dziadka. Myślałem długo, aż w końcu wpadłem na ciekawy pomysł, który zasugerowała mi mama. Otóż zauważyła, że dziadkowie bardzo lubią moje zdjęcia i stawiają je sobie w różnych miejscach w swoim mieszkaniu.
I dlatego mama wpadła na pomysł, aby babci i dziadkowi zrobić piękną laurkę z moim zdjęciem.
Robienie laurek zajęło nam sporo czasu. Mama mi pomagała, ale laurki wyszły naprawdę śliczne. Przygotowaliśmy je z pięknego, błyszczącego papieru. Wybraliśmy twardy, aby nie było łatwo go zgiąć. Na każdą laurkę nakleiliśmy po czerwonym serduszku i po suszonym kwiatku. Potem mama wycięła w każdej laurce miejsce, w które wkleiła moje zdjęcie. Jedno dla babci i jedno dla dziadka. Na sam koniec podpisałem obie laurki. Napisałem „kocham Cię babciu” i „kocham Cię dziadku” i podpisałem Wasz kochany wnuczek BobiBobi.
Teraz nie mogę doczekać się, kiedy dam moje prezenty moim ukochanym dziadkom.
Jak myślicie, moi kochani przyjaciele, ucieszą się z nich?
Ja myślę, że tak. Mama dodatkowo kupiła dziadkom piękną bombonierkę, więc z pewnością będą zadowoleni.
A Wy kochacie swoje babcie i swoich dziadków?
Czy pomagacie im, kiedy tego potrzebują? Ja bardzo chętnie to robię i zawsze lubię pomóc babci w kuchni (babcia uwielbia gotować) albo dziadkowi, kiedy na przykład robi coś przy swoim samochodzie.

ABSOLUTNIE WSZYSTKIM BABCIOM I DZIADKOM
życzę ZDRÓWKA, RADOŚCI i WSZYSTKIEGO NAJ…

BOBIBOBI