Witajcie w świecie nastoletnich potworów spod znaku MonsterHigh. Minęło trochę czasu od ostatniego wpisu tutaj. W każdym razie jestem i przedstawię postać, o którą upomniał się jeden z gości bloga.
Clawdeen-córka wilkołaka.
Jest piętnastolatką i ma bardzo dużo wspólnych problemów z ludzkimi nastolatkami. I podobne marzenia.
Clawdeen pragnie zostać projektantką mody i świetnie orientuje się w panujących trendach. Prowadzi własnego bloga modowego. Posiada też umiejętności charakteryzatorskie. Pozwala jej to na wyróżnianie się z tłumu, co jest ważne, gdy ma się liczne rodzeństwo. Z tym rodzeństwem, to oczywiście są problemy i bardzo głośne kłótnie. Mimo tych sprzeczek Clawdeen wie, że może liczyć na rodzinę, która uważa się za jedność.
Może też polegać na przyjaciołach. Najlepsze przyjaciółki to Frankie Stein oraz Draculaura. Przyjaciółkami dziewczyny są także Lagoona Blue, Ghoulia Yelps, Abbey Bominable oraz (po ciężkich początkach) Cleo de Nile. Wobec tych osób Clawdeen jest niesamowicie lojalna i stanie w ich obronie. Może to pozostałość po wilczych genach?
Po wilkach i legendarnych wilkołakach odziedziczyła na szczęście raczej zalety, albo cechy zupełnie nieszkodliwe. Warto tu wspomnieć o dziwnym wpływie księżyca i podobnych źródeł światła na zachowanie Clawdeen. Robi się wtedy trochę dzika i oczywiście zdarza jej się wyć. A z wyglądu i cech fizycznych na pewno przejęła ostre kły i pazury. Ma doskonały węch, który ratuje ją przed złośliwymi niespodziankami. Jest też wysportowana, wytrzymała i ma jasnobrązową sierść na ciele. Włosy ma ciemniejsze i szybko rosną, więc może z nimi eksperymentować, co też chętnie czyni. A w międzyczasie zdobyła zdolność przemiany w wilka, gdy tylko tego potrzebuje. Jak więc widać, blisko jej do dzikiej natury.
I chociaż Clawdeen odbiega wyglądem od nas to podobnie jak my ma swoje problemy, rozterki i radości. Zakochuje się, kłóci, godzi i przeżywa mnóstwo przygód z przyjaciółmi.
Ma też swojego zwierzaka. Fioletowa kotka o imieniu Crescent – puchata z żółtymi oczami i ogonem z sercem na końcu, to też jej wierna przyjaciółka.