Połowa wakacji już za nami. Tęsknicie już do szkoły? Oczywiście znam odpowiedź. Któż by przedłożył siedzenie w szkolnej ławce nad przyjemność zabawy i wolnego czasu? Różnie ten czas jest wypełniany ale jedno jest pewne. Jest to zawsze odskocznia od obowiązków, które wrócą w wrześniu.
Ale z drugiej strony, szkoła ma też w sobie coś takiego, czego nie ma na wakacjach. Kumpli i kumpelek z klasy, którzy potrafią normalny dzień zamienić w Super Dzień. O takich kolegach, zwariowanych szkolnych rozrabiakach opowiada najnowszy kinowy hit. Leci akurat w połowie wakacji.
Harold i George, główni bohaterowie, nie ułatwiają życia nauczycielom. Nie są przez to lubiani przez dyrektora szkoły, Pana Kruppa. Oni też za nim nie przepadają ale udaje im się unikać wezwania do jego gabinetu. Do dnia, kiedy dyrektor zdobywa wreszcie dowód ich wybryków – nagranie. Karą i sposobem radzenia sobie z nimi ma być przeniesienie ich do różnych klas. Tego przyjaciele wyobrazić sobie nie mogą i zamierzają zahipnotyzować Kruppa i sprawić, aby był im posłuszny.
Jakie są konsekwencji takiej władzy w rękach dwóch łobuziaków? Pochopne i złe decyzje powadzą do problemów. Ostateczna nadzieja w Kapitanie Majtasie, tytułowych bohaterze, który jest nie mniej, ni więcej tylko zahipnotyzowanym dyrektorem Kruppem. Czas na wspólne stawienie czoła zagrożeniu. Czy chłopcy wyciągną wnioski z nauki, jaka będzie ich udziałem?
Jak widać, uczyć się można nawet w połowie wakacji. Gdyby wszystkie lekcje mogły się odbywać w salach kinowych, na plaży, w górach? Fajnie by było. Ale skoro już wiemy, że wrzesień zaprosi nas do szkolnych klas to wykorzystajmy ten miesiąc, który nam został na to aby mądrze wypoczywać i czerpać moc atrakcji.